2008. augusztus 18., hétfő

Életváltás

Nagy nap lesz az életünkben, költözünk.
Nem a szomszédba, hanem 200 kilométerre.
Nem vagyunk tinik, hanem három gyerekes család, ám nyomós okunk volt arra, hogy ezt a döntést meghozzuk.
Összeült a családi kupaktanács, Barbikát megkérdeztük erről a helyzetről (mert bizony az ő szava is számít) és beleegyezett. A fiúk véleményét hiába kérdezzük, egyenlőre a "baba", "bababa" és a "nyanya" (ez én volnék) és "papa" (ez pedig az apa) kívül nem igazán tudják tudtunkra adni.

Pakolunk, csomagolunk, ügyeket intézünk. Sok-sok mindent el kell intézni. Fájdalmas a búcsú a barátoktól, családtagoktól, kollégáktól és kolléganőktől, Barbinak az osztálytársaitól és barátnőitől rossz elköszönni. Más idők vannak már, mint a mi gyermekkorunkban, van virtuális világ, lehet chat-elni, msn-ezni, stb., tehát lehet jobban tartani a kapcsolatot, mint papír alapon annak idején.